Çifleştiricem Yardım :(

Yeni temamız siz değerli üyelerimize daha iyi hizmet verebilmek için hizmete açılmıştır. Hayırlı olsun.

Lütfen Konu açarken doğru bölüme açmaya dikkat ediniz.

• Çifleştiricem Yardım :(

Yardımınız için teşekkürler benim albino öpüşmeye çalıştığın'da dişi gagasıyla vurmaya çalışıyor Salmaya Attığım'da Topu topuna 20-30 Dk Bekledim Bu Kuşla öpüşmeye çalıştı ama izin vermiyordu Arkadaşta Dedi bunu al bu yumurtlar Dedi bende aldım :( Kesin Eminmisiniz / Ben Böyle hayal kurmuştum kuşumu salmaya götürüp kendi secicek eşi 2-3 saat durucak Malesef Böyle olmadı :( yandaki kafeslerdeki kuşlarda benim kuştan kalıblı diyebilirim. teşke benim kuşta kalıblı olsaydı orada illa eş tutardı cünkü ağzına kadar doluydu kuşlar renkli renkliydi / Bilgilendirdi birde Senin Kuş Kalıblı olsaydı 6-7 aylık dişiyle bile çifleşebilir dedi. Önemli Olan Erkeğin büyüğü Dedi. Sizce ne yabmalıyım Değiştirmek istesem değişiyor ama başka kuş yok Para iadesi yok ne yabmalıyım

The post was edited 1 time, last by MuratKaraKoç ().

MuratKaraKoç wrote:

Yardımınız için teşekkürler benim albino öpüşmeye çalıştığın'da dişi gagasıyla vurmaya çalışıyor Salmaya Attığım'da Topu topuna 20-30 Dk Bekledim Bu Kuşla öpüşmeye çalıştı ama izin vermiyordu Arkadaşta Dedi bunu al bu yumurtlar Dedi bende aldım :( Kesin Eminmisiniz / Ben Böyle hayal kurmuştum kuşumu salmaya götürüp kendi secicek eşi 2-3 saat durucak Malesef Böyle olmadı :( yandaki kafeslerdeki kuşlarda benim kuştan kalıblı diyebilirim. teşke benim kuşta kalıblı olsaydı orada illa eş tutardı cünkü ağzına kadar doluydu kuşlar renkli renkliydi / Bilgilendirdi birde Senin Kuş Kalıblı olsaydı 6-7 aylık dişiyle bile çifleşebilir dedi. Önemli Olan Erkeğin büyüğü Dedi. Sizce ne yabmalıyım Değiştirmek istesem değişiyor ama başka kuş yok Para iadesi yok ne yabmalıyım

Sen kendi kuşunu götürecek misin kuşçuya eğer götürmeyeceksen yaşı uygun bir dişi al eve getir eşleşme belirtileri gösterene kadar ayrı kafeslerde tut daha sonra dişiyi erkeğin olduğu kafese at.Yaş tayini için gözlerine bak ince beyaz iris yada açık renk iris varsa yeterlidir kalıba takılma derim ama kalıplı kuşun yaşı büyük olur ona dikkat et derim.Dişi erkek ayrımında biraz yanılıyorsun galiba cere de net beyazlık varsa al beyaza yakın mavi varsa alma onlar erkek olabilir.Yada sen seçemiyorsan yanına bilen birini al.Hastalıklı kuş olmasın.Sağlıklı güzel dişi kuş al yani.Kalıpta çok büyüklük yoksa sorun olmaz.

Yarın Başka Kuşcuya Gidip Eşe Atıcam. Tanıştığı Eşin Burun Bölgesi kahverengi olması gerekiyor kızgın olması gerekiyor değilmi. + Dielim aldığım kuş kızgın benim kuşta aynısı yani 2side kızgın olduğuna göre hemen çifleşme olurmu eve getirdiğim'de ?

MuratKaraKoç wrote:

Yarın Başka Kuşcuya Gidip Eşe Atıcam. Tanıştığı Eşin Burun Bölgesi kahverengi olması gerekiyor kızgın olması gerekiyor değilmi. + Dielim aldığım kuş kızgın benim kuşta aynısı yani 2side kızgın olduğuna göre hemen çifleşme olurmu eve getirdiğim'de ?

Kızışmış Dişi

Evet Büyük İhtimalle ikiside kızıştığı için en kısa zamanda eş tutarlar.