kuşun yaşı ve cinsiyeti hakkında yardım

This site uses cookies. By continuing to browse this site, you are agreeing to our Cookie Policy.

Yeni temamız siz değerli üyelerimize daha iyi hizmet verebilmek için hizmete açılmıştır. Hayırlı olsun.

Lütfen Konu açarken doğru bölüme açmaya dikkat ediniz.

• kuşun yaşı ve cinsiyeti hakkında yardım

erkek kuşuma eş almak istedim çok hareketli ve oyuncu bir kuş buldum satan yer dişi dedi bunu aldım koyun koyuna uyuyolar aralarında bir sıkıntı yok :)
      ama emin olamadım yardımcı olurmusunuz

Kuşunuz çekinik parçalı heralde erkeklerinin cereleri pembe olur genelde.Dişileri beyaz mavi olur.Sizin kuşta büyük ihtimal erkek.Yaşı konusunda alın çizgileri yoksa 4 aylıktan büyüktür.

[SIZE=1]---------- Post added at 11:07 ---------- Previous post was at 11:03 ----------[/SIZE]

Kuşu detaylı resimlerini görseydik boydan özellikle daha iyi olur.

The post was edited 1 time, last by Yüksel ÇAKIR ().

yardımınız için teşekkür ederim. işten cıktıktan sonra boydan çekip yollarım resmini. birde iki erkek kuş alaşabilirmi ? ben üretmek için almadım evde gündüz kimse yok birde hayvaların yanında arkadası olmadan bakılmasını yalnız kalmasını sevmiyorum.bu güne kadar erkek kuşumun yanına hangi kuşu koyduysak saldırdı birtek bununla anlaştı saldırmadı mırıldanıyo yanına gidip falan.

Anlaşırlar sonuçta salmalarda birçok erkek kuş var.Yalnız eş olmaları şu açıdan iyidir.İki çift yapmıyacaksanız ileride kızgınlaştığı zaman sorun yaratma olayı var 2 tane dişi almanız gerekecektir.Şimdiden 1 erkek 1 dişi daha mantıklı.

Şimdi bu çekinik parçalılar double faktör parçalılara da benzeyebiliyorlar.En önemli ayırt edici özelliği ise gözlerin siyah erik gibi olması zaman içinde beyaz irisin oluşmamasıdır.Birde double faktör parçalılarda boyun çizgileri belirgindir.Cinsiyet olarak erkekleri ikisindede pembe cereye sahiptir.Sizin kuşta erkek olduğu kesin gibi birşey.