Pinned papağan yemi ek konu

This site uses cookies. By continuing to browse this site, you are agreeing to our Cookie Policy.

Yeni temamız siz değerli üyelerimize daha iyi hizmet verebilmek için hizmete açılmıştır. Hayırlı olsun.

Lütfen Konu açarken doğru bölüme açmaya dikkat ediniz.

• papağan yemi ek konu

Yumurta Maması Tarifi
      Kuşlarımıza haftada 2 gün yumurta maması vermeliyiz. Altında yavrusu olanlara ise her gün verilmelidir. Yumurta maması çabuk bayatlayan bir yiyecek olduğu için sabah verildiğinde akşam alınmalı. ertesi güne bırakılmamalıdır.. Yaz aylarında bu süre daha kısa tutulmalıdır..

Yumurta Maması Tarifi:

Nette çeşitli versiyonları mevcuttur. ben kendi tarifimi veriyorum.

** Yumurta 15 dakika haşlanır. soğuduktan sonra rendelenir. (hem sarısı, hem de beyazı)
      ** 1 ölçek irmik, 1/4 ölçek mısır unu, 1/4 ölçek pirinç unu.(burada kullanılan ölçeği siz kendi kuşunuza / kuşlarınıza göre ayarlıycaksınız)
      ** Bu verdiğimiz malzemeler bir kabın içinde iyice karıştırılır.
      ** Bu karışıma, yumurtanın kabuğunu çok iyi toz haline getirerek ekleyebiliriz.
      ** Havuç rendeleyip nemini alıcaz ve karışıma ekliycez.
      ** Marul ya da pazı sirkeli su içinde bekletilir. iyice yıkandıktan sonra nemi alınır, kıyılır ve karışıma eklenip karıştırılır.
      Yumurta mamamız hazırdır.
      ***** haftada bir buğday çimlendirilip karışıma eklenip verilirse çok faydası görülecektir. Çimlendirme işi çok önemlidir. yanlış yapılırsa bakteri, mantar üremesine sebebiyet verilip toksin üretebilir. Bu konuyu ayrı bir başlık altında resim yardımıyla anlatıcam.. çeşitli yerlerde okuyorum. 1-2 tane kuşu olup, derin bilgiler verenlere rastlıyorum.. lütfen öğrendiğiniz bilgiyi 1-2 kişiye daha danışmadan kuşlarınıza uygulamayın..
      -ALINTIDIR