Muhabbet kuşu kavga,eğitim ve Salıncak Kullanımı Hakkında bilgi

Bu internet sistesi çerezleri kullanmaktadır. Bu siteyi gezmeye devam ederek, çerezlerin kullanımı hususunu kabul ediyorsunuz. Daha fazla ayrıntı

Yeni temamız siz değerli üyelerimize daha iyi hizmet verebilmek için hizmete açılmıştır. Hayırlı olsun.

Lütfen Konu açarken doğru bölüme açmaya dikkat ediniz.

• Muhabbet kuşu kavga,eğitim ve Salıncak Kullanımı Hakkında bilgi

Arkadaşlar iki tane muhabbet kuşum var. Biri dişi biri erkek dişi olan erkekden 1 ay kadar büyük ve birazda eğitim görmüş petshopta. Bu kuşları 4 gün önce baska bir şehirden aldım 5 saatlik yolculuk yaşadılar yani 3 gündür de evimizdeyiz.dişi olan buradaki petshop da çalışan arkadaşın elinede kondu kafeste ama malesef bir türlü benim parmağıma konmuyor gagalıyor sürekli. erkek olan daha çok ürkek kafese yaklaşınca kaçıyor diğer tarafa hemen. yemeleri iyi. erkek neselenince kafeste bir sağa bir sola yan olarak koşup duruyor hızlı bir şekilde. Dişi olan erkeği vuruyor ara sıra çok sık değil ama beni korkutan bir durum. Kafes orta büyüklükte ve bir salıncak, kuş kumu ,gaga taşı,mürekkep balığı kemiği, tırnak zımparası 3 gündür vitamin ve antibiyotik verdim suya karıştırarak şimdilik bukadar sohbetle daha fazlasını konuşuruz yardımınızı bekliyorum :)

Muhabbet kuşunuz eğer yanında arkadaşları var ise size olan ilgisi azalır. Muhabbet kuşu kafeslarinde salıncak kullanımı kuşun size olan ilgisini azaltır ve yavru almak istiyorsanız bunuda kötü yönde etkiler. Muhabbet kuşu kavga olayına gelince eğer çok fazla kuşunuza zarar verir ise ayırmak zorunda kalabilirsiniz.

Bilgiler için teşekkür ederim ek olarak erkek olan kuşum çok ürkek ama ben yokkende yem dışında bir şey yemiyor salatalık veriyorum mesela dişi yiyor ama erkek yemiyor ve günün çoğunda uyku modunda :) ayrı bir kafes alıp ayırmam mı gerekiyor acaba ?

cihan yazdı:

Bilgiler için teşekkür ederim ek olarak erkek olan kuşum çok ürkek ama ben yokkende yem dışında bir şey yemiyor salatalık veriyorum mesela dişi yiyor ama erkek yemiyor ve günün çoğunda uyku modunda :) ayrı bir kafes alıp ayırmam mı gerekiyor acaba ?

Ortama alışması zaman alabilir yada bir hastalığı olabilir.