Elden uzaklaşma

Yeni temamız siz değerli üyelerimize daha iyi hizmet verebilmek için hizmete açılmıştır. Hayırlı olsun.

Lütfen Konu açarken doğru bölüme açmaya dikkat ediniz.

• Elden uzaklaşma

Merhabalar arkadaşlar,

Kuşum 2 aylık. 1 aydır bende. Aslında son bi kaç haftaya kadar aramız çok iyiydi elimde dururdu falan sonra evdeki bi aynayı keşfetti. Ve artık ne zaman odasından çıksa direk oraya gidiyor ve hiç kendini sevdirmiyor. Sadece elimde ve omuzumda zorla duruyor. Kafesine ayna aldım bu sefer onunla oynuyor kafesten zor çıkıyor. Ne yapabilirim alışması için? Elime alırken değişik bir ses çıkarıyor kızma tarzında.
    • Cvp: Elden uzaklaşma

designer yazdı:

g0rky06 yazdı:

evdekı aynaların karsısında uzun sure duramaz sanmıyorm

Her konduğunda kovmaya başladım şimdi daha az gidiyor. Bir de kendini hiç sevdirmiyor. Omzumdan falan hiç düşmüyor elime de geliyor ama dokunmaya çalıştığım zaman ısırmaya başlıyor. Neden olabilir bu?

yani sevmiyor olabilir parmaklarla kavga ederler genelde

Öncelikle muhabbet kuşlarına aynaların ne kadar zararlı olduğunu birçok yerde görmüşüzdür. Kesinlikle kafesinde ayna bulundurmamalısınız. Elden uzaklaşma denilince aklıma direk şu soruyu sormak geliyor, hiç avucunuza aldınız mı kuşunuzu?

Eğer ki aldıysanız muhabbet kuşları avuca alınmaktan nefret ederler. Bu yüzden elinizden uzaklaşmış olabilir. Birde aynanın önünden kovduğunuzu yazmışsınız, kuşunuzu biraz korkutmuş olmalısınız bu yüzden elinizden uzaklaşma olanağı da yüksek.

Öncelikle faydalı bir bilgi muhabbet kuşları aynada kendilerini gördükleri zaman sanki kendi değilde bir başkası varmış gibi görür kur bile yapabilir aynaya karşı bu durumda kuşunuzun psikoloji sini bozar bu yüzden zararlıdır.

Muhabbet kuşları dediğiniz gibi avuç içini sevmez avuç içine alınması muhabbet kuşunun sizden soğumasına sebep olabilir.

DeepWard yazdı:

Öncelikle muhabbet kuşlarına aynaların ne kadar zararlı olduğunu birçok yerde görmüşüzdür. Kesinlikle kafesinde ayna bulundurmamalısınız. Elden uzaklaşma denilince aklıma direk şu soruyu sormak geliyor, hiç avucunuza aldınız mı kuşunuzu?

Eğer ki aldıysanız muhabbet kuşları avuca alınmaktan nefret ederler. Bu yüzden elinizden uzaklaşmış olabilir. Birde aynanın önünden kovduğunuzu yazmışsınız, kuşunuzu biraz korkutmuş olmalısınız bu yüzden elinizden uzaklaşma olanağı da yüksek.

Öncelikle faydalı bir bilgi muhabbet kuşları aynada kendilerini gördükleri zaman sanki kendi değilde bir başkası varmış gibi görür kur bile yapabilir aynaya karşı bu durumda kuşunuzun psikoloji sini bozar bu yüzden zararlıdır.

Muhabbet kuşları dediğiniz gibi avuç içini sevmez avuç içine alınması muhabbet kuşunun sizden soğumasına sebep olabilir.

Bir kaç kere aynadan uzaklaştırmak için avucuma almıştım aldıktan sonra az bir süre elime gelmiyordu demekki ondanmış. Hiç yapmamaya özen gösteriyorum. Dediklerinizi yaptıktan sonra biraz daha alıştı gibi elime. Bir de bir sorum daha var; muhabbet kuşları ne zaman konuşmaya başlar? Benim bana geleli 2 buçuk ay oldu her gün onunla konuşmama rağmen tek bir kelime söylemedi hala. Belli bir yaşı var mı konuşması için?

Mirac YILDIRIM yazdı:

DeepWard yazdı:

Bir kaç kere aynadan uzaklaştırmak için avucuma almıştım aldıktan sonra az bir süre elime gelmiyordu demekki ondanmış. Hiç yapmamaya özen gösteriyorum. Dediklerinizi yaptıktan sonra biraz daha alıştı gibi elime. Bir de bir sorum daha var; muhabbet kuşları ne zaman konuşmaya başlar? Benim bana geleli 2 buçuk ay oldu her gün onunla konuşmama rağmen tek bir kelime söylemedi hala. Belli bir yaşı var mı konuşması için?

designer yazdı:

Mirac YILDIRIM yazdı:

hocam muhabbet kuşunun konuşması yavru iken alınır eğitilir büyük bir emek ister yaşını geçirmiş kuşlar genellikle konuşmaz ama istisnalarda var tabi erkek kuşlar dişilerden kat ve kat daha hızlı konuşurlar.

Mirac YILDIRIM yazdı:

designer yazdı:

hocam muhabbet kuşunun konuşması yavru iken alınır eğitilir büyük bir emek ister yaşını geçirmiş kuşlar genellikle konuşmaz ama istisnalarda var tabi erkek kuşlar dişilerden kat ve kat daha hızlı konuşurlar.

1 aylıkken aldım hocam. O günden beri her gün konuşuyorum ilgileniyorum. Eğitim derken ne gibi şeyler mesela hocam? Kitap okuduğum bile oldu. :)

Arkadaşlar merhaba 4/5 Aydır beslediğim dişi muhabbet kuşuma ev ve bana alıştıktıktan sonra yanına bir erkek almaya karar verdim fakat biZe alışmış kafamızdan inmeyen muhabbet kuşu yanına erkek kuşu koyduğumuzdan beri artık elimize gelmiyor kuş ısırmaya ağresifleşmeye başladı bellki zamanla geçer dye düşündüm ama 2 ay olmasına rağmen durum hala aynı ne yapmamız gerekiyor bu durum düzelirmi

Mirac YILDIRIM yazdı:

Merhaba muhabbet kuşuna eş aldığınız zaman kuşun size olan ilgisi azalır veya hiç kalmamaya başlar. Muhabbet kuşu size olan ilgisini eşine yansıtır. Bu yüzden muhabbet kuşu eğitmek isiyorsanız kesinlikle çift kuş almamamanız gereklidir. Eğer erkeği kıskandıracak şeyler yapar iseniz erkek kuş dişi kuşu öldürebilir.

Yani diyorsunuzki büyük hata ettik Çünki çok fazla alışmıştı bize yanlız kalmaması gerektiğini düşünüp yanına bir eş aldık ama yanlış yapıp kendimizden soğuttuk tekrar gelmezde diyorsunuz artık ???? yanlız bir gariplik var aldığımız erkek kuş bizim dişi kuşa göre biraz pısırık dişi kuş erkeğin hareket alanını kısıtlıyor yem yerken bile kıskanıyor ve sıkıntı yaratıyor ne yapmamızı gerekiyor bu konuda