Jumbo Muhabbet Kuşum Hakkında Bilgi

Yeni temamız siz değerli üyelerimize daha iyi hizmet verebilmek için hizmete açılmıştır. Hayırlı olsun.

Lütfen Konu açarken doğru bölüme açmaya dikkat ediniz.

• Jumbo Muhabbet Kuşum Hakkında Bilgi

Merhaba aranıza yeni katıldım. 2 gün önce kızılayda pet shoptan jumbo cinsi bu kuşu aldım. Dişi olduğunu söylediler alırken. Benim sizden ricam kafama takılan birkaç soru var yardımcı olursanız sevinirim

-öncelikle ayağındaki bilezik tkf'nin ve şöyle yazıyor. TKF 17l 067505 34p. Kuşçu 3-4 aylık olduğunu söyledi. Bileziğe göre 2017 doğumlu ama bunda bir sahtekarlık yapabilirler mi?

-Kuş orijinal jumbo mu görünüm olarak ve kuşu uçması için bıraktığımda uçabiliyor ancak sürekli bir yere çarpıp düşüyor. Neden kaynaklı olabilir jumbolar çok fazla uçmadığı için mi veya kanat oluşumunu tamamlamamış olabilir mi?

-kuşun görünümü nasıl sizce bilezik doğruysa daha da büyüme ihtimali varmıdır?

-Yanına eş almalı mıyım tekte bakılır mı? saygılar

ibb.co/gG7La6
      ibb.co/fMGfa6
      ibb.co/gdKoTR
    • 1) Sahtekarlık yapılabilir. Bileziklerin tarihleri ileri tarih veya geç tarih alınır ve yavru iken kuş istediğini takabilir. Bu yüzden bu durum petshopcunun insiyatifine kalmış bir durum.

2)Aldığınız yer kuşu çok fazla uçurmadığı için veya kafesinin dar olduğundan dolayı uçamadığı için uçmayı unutabilir. Dediğiniz gibi daha tam kanatları çıkmamışta olabilir.Ortam değişikliğinden kaynaklanan bir durumda olabilir.

3)Hocam boy-en olarak mı büyümeden bahsediyorsunuz. Tam olarak büyümeden kastınızı anlamadım.

4)Eğer kendinize sağdık olmasını istiyor iseniz eş almayın eğer yok ben onunla o kadar ilgilenemem diyorsanız yanına bir eş alın.

Resimlerde 1-2 resim saki farklı kuş 3 resim sanki farklı bir kuş :)

Not : Bir sorum var , acil yardım gibi başlıklar açmak yerine konu ile alakalı başlıklar atarsanız sevinirim.
    • Mirac YILDIRIM yazdı:

1) Sahtekarlık yapılabilir. Bileziklerin tarihleri ileri tarih veya geç tarih alınır ve yavru iken kuş istediğini takabilir. Bu yüzden bu durum petshopcunun insiyatifine kalmış bir durum.

2)Aldığınız yer kuşu çok fazla uçurmadığı için veya kafesinin dar olduğundan dolayı uçamadığı için uçmayı unutabilir. Dediğiniz gibi daha tam kanatları çıkmamışta olabilir.Ortam değişikliğinden kaynaklanan bir durumda olabilir.

3)Hocam boy-en olarak mı büyümeden bahsediyorsunuz. Tam olarak büyümeden kastınızı anlamadım.

4)Eğer kendinize sağdık olmasını istiyor iseniz eş almayın eğer yok ben onunla o kadar ilgilenemem diyorsanız yanına bir eş alın.

Resimlerde 1-2 resim saki farklı kuş 3 resim sanki farklı bir kuş :)

Not : Bir sorum var , acil yardım gibi başlıklar açmak yerine konu ile alakalı başlıklar atarsanız sevinirim.
      Cevabınız için teşekkür ederim öncelikle. Başlık uyarısına dikkat edeceğim. Aldığım yer bana bir ailenin sattığını söyledi kuşun yaşı konusunda yardımcı olma şansınız yok mu gözlerindeki iris beyaz ama cok gözükmüyor büyük geniş bir beyazlık değil. Büyüme olarak kastım ise en boy ve kafasındaki ve gaga kısmındaki tüylerin daha da belirginleşmesiydi. Daha da büyür mü yoksa böyle kalır mı acaba? Bu arada bütün resimler aynı kuş açılardan ve kameradan kaynaklı bir durum. Kuş biraz bakımsız kalmış sanırım. Ayrıca cinsiyeti konusunda ve genel görümü konusunda yorumlarınız almak isterim. Dişilerde konuşmama veya ufak olma gibi bir durum var mı cok soru sordum kusura bakmayın tekrar teşekkürler.
    • Muhabbet Kuşlarında Yaş Tayini
      Muhabbet kuşlarında yaş tahmini

bu 2 konu size yardımcı olacaktır. Resimlerden anlaması çok zor oluyor hocam. Sizin bakmanız daha sağlıklı olacaktır.

Hatırlatma : Resimleri ek dosyalar şeklinde veya Galeri adresinden yükleme yapabilirsiniz.

1-2. Resimde Erkek 3.Resimde dişi gibi duruyor. Gaga kısmı çok parlamasından kaynaklı bir durum olabilir. Neden büyümesin hocam sizin bakımınıza göre değişiklik gösterebilir.
    • Mirac YILDIRIM yazdı:

Muhabbet Kuşlarında Yaş Tayini
      Muhabbet kuşlarında yaş tahmini

bu 2 konu size yardımcı olacaktır. Resimlerden anlaması çok zor oluyor hocam. Sizin bakmanız daha sağlıklı olacaktır.

Hatırlatma : Resimleri ek dosyalar şeklinde veya Galeri adresinden yükleme yapabilirsiniz.

1-2. Resimde Erkek 3.Resimde dişi gibi duruyor. Gaga kısmı çok parlamasından kaynaklı bir durum olabilir. Neden büyümesin hocam sizin bakımınıza göre değişiklik gösterebilir.
      Mirac bey bilgi için teşekkür ederim. Kuşum da kuruma hastalığından şüpheleniyorum. Karnındaki kemik baya belirgin ve halsiz duruyor. Yapabileceğim bir şey var mı kurtarılması zor sanırım. Ancak şu da aklıma geliyor ben bunu petshoptan aldım. böyle bir hastalık olsa kendisi almazdı diye düşünüyorum saçma mı ?
    • Öncelikle hocam kesin bir şey söylemek mümkün değil hocam. Vitaminleri ve mamaları eksik etmeyin zaman gösterecek bu durumu. Ortam değişikliğinden dolayı bu şekilde davranabilir biraz kendisine ilgi gösterin. Arada bir kendisi ile konuşun evin içerinde salın. Çok fazla sıkboğaz etmeyin. Avuç içine mümkün dolgunca almayın. Parmağınıza alışmasını sağlayın.
    • Mirac YILDIRIM yazdı:

Öncelikle hocam kesin bir şey söylemek mümkün değil hocam. Vitaminleri ve mamaları eksik etmeyin zaman gösterecek bu durumu. Ortam değişikliğinden dolayı bu şekilde davranabilir biraz kendisine ilgi gösterin. Arada bir kendisi ile konuşun evin içerinde salın. Çok fazla sıkboğaz etmeyin. Avuç içine mümkün dolgunca almayın. Parmağınıza alışmasını sağlayın.
      Bu gün zurich multivitamin ve biteral ampul 500 mg aldım. Mama da aldım ama marka değil kapalı kutuda pet shop faydalı olacağını söyledi. Akşam vitamin ve biterali uygulayacağım. Şuan ishal yok ama kuş halsiz görünüyor ve çok hareketsiz. Pet shop tüy döktüğü içinde öyle olabileceğini söyledi. Jumbolar zaten çok hareketli kuşlar değil ama bu kadarı da normal değil diye düşünüyorum. Gövdesindeki kemik biraz belirgin ama normali nasıl onuda bilmiyorum. Tekrar teşekkür ederim.