Çok Acil Yardım

This site uses cookies. By continuing to browse this site, you are agreeing to our Cookie Policy.

Yeni temamız siz değerli üyelerimize daha iyi hizmet verebilmek için hizmete açılmıştır. Hayırlı olsun.

Lütfen Konu açarken doğru bölüme açmaya dikkat ediniz.

• Çok Acil Yardım

Arkadaşlar Merhaba;
      Hayatım boyunca hiç kuş beslemedim ve kuşlara dair en ufak bir fikrim yok 2 gün kadar önce sabah erken saatlerde parkta köpeğimi gezdirirken çalıların arasında bir ku buldum. Uçamıyordu aldım eve getirdim babam muhabbet kuşu olduğunu söyledi. Kömürlükte atılmış bir kafes vardı bir teli kırık onu aldım galvanitzli tel lehim tutmadığı için fotoda görüldüğü şekilde ucuna bakır tel sarıp lehimledim baya sağlam oldu burada hava çok aşırı sıcak olduğundan yine fotoda gördüğünüz banyoluğu yapıp kafese yerleştirdim. Kuşa gelince kanatları çok kısa uçamıyor ya kopmuş ya dökülmüş. Ayrıca çok ürkek burada okuduğum kadarıyla muhabbet kuşlarıda kendi içlerinde cinslere ayrılıyormuş. şimdi aşağıda sorduğum sorulara bilen bir arkadaş cevap verebilirse çok memnun olurum.

1.      Bu kuşun kanatları tekrar çıkarmı ve tekrar uçabilir mi?
      2.      Ekstradan bir yem vermem gerekirmi ?
      3.      Bu kuşun türü nedir?
      4.      Kafesim yeterlimi yeni kafes almam gerekirmi yahut bu kafese ilave etmem gereken bir aksesuar var mı?
      5.      Bu kuşun cinsiyeti nedir?

Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.

• Cvp: Çok Acil Yardım

faceden yollayabilirim diğer sorularımada cevap bekliyorum
      [hr]

g0rky06 wrote:

Meraba bende sorun var sanırım resımlerı goremıyorum ama

iyi bakım sonrası yenı tuyler cıkacaktır

kafes pek hos durmuyorsa 15 20 tl lık kafesler tünek yemlık suluk ısınızı cok ıyı gorur

sizi faceden ekledim ama teoman ismim

The post was edited 1 time, last by teosfer ().