Dişi Kuşa Eş Alma İle İlgili

Bu internet sistesi çerezleri kullanmaktadır. Bu siteyi gezmeye devam ederek, çerezlerin kullanımı hususunu kabul ediyorsunuz. Daha fazla ayrıntı

Yeni temamız siz değerli üyelerimize daha iyi hizmet verebilmek için hizmete açılmıştır. Hayırlı olsun.

Lütfen Konu açarken doğru bölüme açmaya dikkat ediniz.

• Dişi Kuşa Eş Alma İle İlgili

Konuya başlamadan önce bir şeyler söylemek istiyorum. 12 yıldır bizde olan kuşumuz sanırım çok az zamanda kaybedicez. Kendini toparlamamaya çırpmaya başladı. Sağa sola çarpıyor kafesinde. 12 yıldır bakınca insan bir tuhaf oluyor. Elimize alınca ısırırdı biraz ama şimdi ısırmaya bile hali yok. Kendini toparlayamıyor ve dediğim gibi sağa sola çarpıyor. Sanki böyle birşey onu ittiriyor gibi.

Elimde böyle bir dişi muhabbet kuşu var. Buna bir erkek almayı düşünüyorum. Sizden istediğim yaşı uygunmudur bu kuşun ( yaşını kızışma nasıl belli olur bilmiyorum ama bu kuşu alalı 6-7 ay oluyor.) Nasıl bir erkek almalıyım kaç yaşında olmalı bilgi istiyorum. Amaç yavru edinmek yavruları kendimize alıştırmak.

NOT : Birde bu kuşun sağ ayağında tırnakları yok problem olur mu ? ( Bir sormak istedim öylesine)

Kuşlar hakkında pek bilgim yok ahım şahım o yüzden mantıksız bir şey yazdıysam kusura bakmayın.