Muhabbet kuşu eğitimi

Yeni temamız siz değerli üyelerimize daha iyi hizmet verebilmek için hizmete açılmıştır. Hayırlı olsun.

Lütfen Konu açarken doğru bölüme açmaya dikkat ediniz.

• Muhabbet kuşu eğitimi

Muhabbet kuşumu alalı 4-5 gün oluyor ilk gün elime ve bana alıştı gibi olmuştu ikinci gün onu dışarıya çıkarttım ama şu an elime o kadar alışık değil ve kafes dışında sadece bir yere konuyor ve orada saatlerce duruyor kabarıp uyuyor nadir ses çıkartıyor ben yem verirsem yiyor vermezsem arada bir kafeste yiyor ama hiç kafesinde su içmiyor ben su verirsem içiyor gaga taşına alışamadı bir türlü üstüne çıkıyor bakıyor ama bir şey yapmıyor bu konup öylece uyuması ve su içmemesi gaga taşını tanımaması sorunları için önerileriniz nelerdir acaba :huh:
    • Cvp: Muhabbet kuşu eğitimi

Mirac YILDIRIM yazdı:

Hocam kuşun su içtiğini çok nadir görürsünüz zaten. Zamanla su azalar ve içer kuşunuz muhabbet kuşunuz gaga taşınada zamanla alışır. Muhabbet kuşunu birşeyleri yemesi çin sakın zorlamayın zamanla alışır.

yok ben zorlamıyorum arada bir elimle yeminden veriyorum sadece kafeste zaman geçirmiyor geceleri hariç o yüzden su içiyor mu kafeste suyunun yerini biliyor mu onu çözemedim o yüzden bir de gaga taşını nasıl alıştırabilirim veterinere gidip gagasını kestirmek istemiyorum uzamış bayağı bir alıştırabileceğim bir yöntem var mıdır onu merak ettim / bir de sürekli uyuklaması normal bir şey midir acaba 10 saat gündüzse 9 saat uyuyor 1 saat uçup hareketler yapıyor sanki hasta gibi böyle ama hastalık belirtileri de yok ev sıcak soğukta aldırmıyorum

Mesaj düzenlendi 1 defa, son düzenleyen loki96 ().