LÜTFEN YARDIM EDİN LÜTFENN !! YUMURTALARINI YİYOR

This site uses cookies. By continuing to browse this site, you are agreeing to our Cookie Policy.

Yeni temamız siz değerli üyelerimize daha iyi hizmet verebilmek için hizmete açılmıştır. Hayırlı olsun.

Lütfen Konu açarken doğru bölüme açmaya dikkat ediniz.

• LÜTFEN YARDIM EDİN LÜTFENN !! YUMURTALARINI YİYOR

Merhaba ben kuşu yaklaşık 1 yıl önce aldım (şuan 1 veya 1.5 yaşlarında dişi) Yaklaşık 3 ay önce 2 kere yumurtladı fakat ikisini de kafesinden atıp kırdı. Bu olaydan sonra komşumun erkek muhabbet kuşu ile sık sık bir araya getirdim  ve 4 gün önce tekrar yumurtladı. Bu sefer kuluçkaya yattı ve internetten neler yapabileceğime baktım. İnternette ona sıcak bir yer ve gerekli vitamini sağlamamız gerektiği yazıyordu, bende onu 16-17 derece sıcaklıkta ve yemine irmik-bisküvi kattım fakat 1 gün sonra yumurtasını kırdı ve içti. Bundan 1 gün sonra da tekrar yumurtladı ve tekrar kuluçkaya yattı ardından tekrar yumurtladı, 2 yumurtasına da kuluçkaya yatıyordu fakat 1-2 saat önce ikisini de kırıp içti. Yumurtların içinde sadece sarı bir sıvı vardı Şimdi de kafasını kafese sıkıştırmak istiyor.. Lütfen yardım edin !!! :(
    • Cvp: LÜTFEN YARDIM EDİN LÜTFENN !! YUMURTALARINI YİYOR

önce kuşun kızgınlık yumurtasımı yoksa döllü yumurtamı olduğundan kensin emin ol eminsen 2 durum vardır ya rahatsız ettiğinden kırmıştır yada kalsiyum eksikliğinden yumurtayı kırıp içiyosur takviye yapmanı öneririm özellikle haşlanmış yumurta verki kendi yumurtasını kırmaya ihtiyaç duymasın geçmiş olsun :) :))